Konferencia és összművészeti bemutatók! Szombathely 2017. április 6-7.

bolyai_logo1.png

Nyugat-magyarországi Egyetem

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

9700 Szombathely, Bolyai János u. 11. - H-9701 - Pf. 6.
Telefon: 94/513-680 - Fax: 94/330-736
 bolyai_logo2.png

„Az első, amit törölnek az iskolai tantervekből, az a művészet.
Ha a gyerekek nem ismerik fel szüleikkel együtt, hogy tapasztalatokat kell szerezniük
a művészetekről, akkor elsorvad a zene, a képzőművészet, a költészet,
és ezzel egy időben megszűnik az erkölcs is. Az ember pedig bestiává válik.
Nem úgy van, hogy az emberek csak egy elit csoportjának kell művészettel foglalkoznia.
A művészet mindenkié!”
Nikolaus Harnoncourt

KONFERENCIAFELHÍVÁS

A konferenciánk mottójául választott idézet jól érzékelteti az iskolák felelősségét az EMBERRÉ nevelésben. A gyakorló iskolák felelőssége és lehetősége – hiszen „mintaiskolák” is – megkérdőjelezhetetlen az emberközpon-tú pedagógiai szemlélet alakításában. A tudományközpontú iskola hagyományain régóta sokan próbálnak vál-toztatni. Ez a konferencia egy kis lépést tehet ebbe az irányba.
A szombathelyi Nyugat-magyarországi Egyetem Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium a fentiek jegyében 2017. április 6-8. között TALÁLKOZÁS(OK) címmel összművészeti konferenciát és bemutatót rendez a gyakorló iskolák részére. A konferencia célja az, hogy a bevezetésre kerülő Művészetek tantárgy révén a komp-lex művészeti élményt és nevelést fókuszba állítva – konkrétan és jelképesen is – minél több szinten valósuljanak meg TALÁLKOZÁSOK.

pdf Konferenciafelhívás 2017 április
pdf Összművészeti bemutató tartására felhívás