Hírarchívum

Kitüntetések

Kiemelkedő hatású oktatási-nevelési-gyógypedagógiai munkájáért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült:

Munkácsy László, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium igazgatója,

Papházy Éva, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola igazgatója,

Ötvös Zoltán Ernő, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium középiskolai tanára, a Budapest Főváros II. kerületi Polgármesteri Hivatal Művelődési Iroda irodavezetője.

Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének igazgatói találkozója

A Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének igazgatói értekezletére 2015. április 23-24-én, Egerben került sor.

A jelenlévők a találkozó második napján megtárgyalták a gyakorlóiskolák jövőjét érintő aktuális kérdéseket.

Az Iskolaszövetség állásfoglalást is tartalmazó levelét eljuttatták Balog Zoltán miniszter úrhoz.

Az értekezlet programja a folytatásban olvasható..

Tudományos konferencia

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és konzorciumi partnere, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a TÁMOP 4.1.2.B.2-13/1-2013-0007 számú, „Országos koordinációval a pedagógusképzés megújításáért” című projektje keretében, kapcsolódva az ELTE Tanárképző Központ konferenciájához, tudományos tanácskozást szervez 2014. november 10-11-én.

A konferencia meghívója és programja a folytatásban olvasható.

Jubileumi konferencia

A rendezvény helyszíne: Szeged, időpontja: 2013. október 4-5.

A szakmai találkozóhoz kapcsolódó igazgatói konferencia időpontja: 2013. október 3-4.

A programfüzet a folytatásban olvasható.

Szeretettel várunk mindenkit Szegedre!

Karácsonyi és újévi köszöntés

Szeretetteljes,
meghitt karácsonyi ünnepeket,
sikerekben gazdag
új esztendőt kívánunk!

Bácsi János                Zs.Sejtes Györgyi
elnök                                     titkár

Állami kitüntetés

Magyarország köztársasági elnöke augusztus 20-a alkalmából több évtizedes elhivatott oktató-nevelő munkája, eredményes iskolavezetői tevékenysége elismeréseként a MAGYAR ARANY ÉRDEMKERESZT kitüntetést adományozta Ember Sándor, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Kölcsey Ferenc Gyakorló Általános Iskolája igazgatója részére.

"Gyökerek és szárnyak"

Megjelent a gyakorlóiskolák 2011. évi kavalkádjáról szóló HÍRMONDÓ
és a nyári tábor eseményeit tartalmazó film, amely itt megtekinthető.

A szervezők munkáját ismételten köszönjük! bővebb információ >

Természettudományi pályázat

A természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének

megújítása a közoktatásban (Konvergencia Régió) / TÁMOP-3.1.3-11/2 című pályázattal kapcsolatos részletes információk a folytatásban olvashatók.

Karácsonyi és újévi köszöntés

Szeretetteljes, meghitt karácsonyi ünnepeket,

sikerekben gazdag új esztendőt kívánunk !

Bácsi János   Zs. Sejtes Györgyi

elnök                   titkár

"A krétától a megabyte-ig."

A Gyakorlóiskolák Iskolaszövetsége ismét megrendezi a vezetőtanítók és vezetőtanárok országos módszertani konferenciáját. A rendezvény helyszíne: Győr, időpontja: 2012. október 12-13.
A szakmai találkozóhoz kapcsolódó igazgatói konferencia időpontja: 2012. október 11-12.
A felhívás és a jelentkezési lapok a folytatásban olvashatók.
Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit Győrbe! bővebb információ >

Zenei játék Liszt Ferenc emlékére

A PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium és Szakközépiskola zenei játékra hívja a gyakorlóiskolák három fős csapatait.

A verseny időpontja: 2011. november 11-12.

A vetélkedővel kapcsolatos részletes információk a folytatásban olvashatók. bővebb információ >

Tanulmányi verseny

A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája komplex tanulmányi versenyt hirdet. Az első forduló feladatai október 10-től letölthetők az iskola honlapjáról. (www.kiskossuth.unideb.hu )
A versenyfelhívás a folytatásban olvasható. bővebb információ >

Igazgatói konferencia 2011

A Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének Igazgatói Konferenciáját
2011. szeptember 7-től 9-ig  tartjuk Nyíregyházán.

A meghívó a programmal együtt a folytatásban található. bővebb információ >

Nyári tábor 2011 Nyíregyháza

Kedves Kollégák!

Örömmel vettük jelentkezéseteket a Gyakorlóiskolák Kavalkádjára.

Ajánlom figyelmetekbe a gyik.nyf.hu honlapot.

Kérdésekkel hozzám fordulhattok. Szívesen segítek,ha tudok.

Szeretettel várunk Benneteket!

Üdvözlettel:   Jenei Andrea  -  Eötvös Gyak.

A programtervezet a folytatásban olvasható.

Elhunyt Titkó István

Módszertani Konferencia

Gyakorlóiskolák VI. Országos Módszertani Konferenciája. Debrecen,2010. szept. 30- október 2. bővebb információ >

Gyermektábor 2011