Jubileumi konferencia

A Gyakorliskolk Iskolaszvetsge ismt megrendezi a vezettantk s vezettanrok orszgos mdszertani konferencijt.

A rendezvny helyszne: Szeged, idpontja: 2013. oktber 4-5.

A szakmai tallkozhoz kapcsold igazgati konferencia idpontja: 2013. oktber 3-4.

A programfzet a folytatsban olvashat.

Szeretettel vrunk mindenkit Szegedre!

 

 





Kihvsok a trsadalomban, vlaszok az
iskolkban


























 



Gyakorliskolk
igazgati konferencija



2013. oktber 3 -
4.



Szeged





Vezettantk s
-tanrok



VIII. orszgos
mdszertani konferencija



2013. oktber 4 -
5.



Szeged










A konferencia fvdnke:



Prof. Dr. Szab Gbor



a Szegedi Tudomnyegyetem



rektora



 



A konferencia vdnkei:



Prof. Dr. Homoki - Nagy Mria



a Szegedi Tudomnyegyetem



oktatsi rektorhelyettese



 



Dr. Marsi Istvn



Szegedi Tudomnyegyetem



Juhsz Gyula Pedagguskpz Kar



dknja



 



A konferencia szervezi:



 



Gyakorliskolk
Iskolaszvetsge



6725 Szeged,
Boldogasszony sgt. 8.






SZTE Juhsz Gyula Gyakorl ltalnos s Alapfok Mvszeti
Iskolja,



Napkzi Otthonos vodja



6725 Szeged,
Boldogasszony sgt. 8.



 



SZTE Sgvri Endre Gyakorl ltalnos Iskolja



6722
Szeged, Boldogasszony sgt. 3-5.



 



SZTE Sgvri Endre Gyakorl Gimnzium



6722 Szeged Szenthromsg u. 2.



 



SZTE Vntus Istvn
Gyakorl Zenemvszeti Szakkzpiskola



6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81.



 



 



 



 



 



A Kihvsok a trsadalomban, vlaszok az iskolkban













cm konferencia programfzete






 



 



 






Kiad:



Gyakorliskolk Iskolaszvetsge



6725 Szeged,
Boldogasszony sgt. 8.



 



 



 



 



 



 



 



 



sszelltotta:
Sejtes Gyrgyi



 



 



 



Nyelvi lektor,
szerkeszt: dr. Franczin Kell Mariann



 



 



Felels kiad: Bcsi
Jnos



 



 



 



 



Nyomda:










 



 



 





Gyakorliskolk igazgati konferencija





Oktber 3. cstrtk





Helyszn: Novotel Szeged



6721 Szeged, Maros u. 1.



Tel.: 62562 200





10:00 -11:00 rkezs, regisztrci






12:00 -13:30 Ebd






13:30 -17:00 Szakmai program






Meghvott eladk:





13:30
-15:00 Pongrcz Lszl fosztlyvezet



(Oktatsi Hivatal Kzoktatsi Programok Fosztlya):



Tanfelgyelet, pedaggusminsts





15:00
-15:45 Dr. Rdli Katalin ftancsos



(Nemzeti
Erforrs Minisztrium
):



Aktualitsok a dokumentumok s a rendeletek
tkrben





15:45 -16:00 Kvsznet






16:00
-17:30 Bcsi Jnos elnk



(Gyakorliskolk
Iskolaszvetsge):



Beszmol



Ktetlen szakmai beszlgets, aktulis krdsek








18:30
- Meglepetsprogram,
msoros vacsora









Oktber 4. pntek





Helyszn: Novotel Szeged



6721 Szeged, Maros u. 1.



Tel.: 62562200





Igazgati program Vezettanti,
-tanri program





8:00
- 9:00 Reggeli a szllodban 11:00-12:00 rkezs,
regisztrci



(szegedieknek: 14:00-14:45



SZTE Juhsz Gyula Gyakorl



ltalnos s Alapfok Mvszeti
Iskolja,



Napkzi Otthonos vodja



(Szeged, Boldogasszony sgt. 8.
I. emelet tanri)






9:00
- 12:00 Szakmai program









Meghvott eladk:



9:00 - 9:30 Prof.
Dr. Homoki - Nagy Mria oktatsi rektorhelyettes



(Szegedi Tudomnyegyetem):



A
gyakorliskolk szerepe a tanrkpzsben





9:30
- 10:30 Prof. Dr. Csap Ben intzetvezet egyetemi
tanr



(Szegedi Tudomnyegyetem):



A magyar
kzoktats helyzete a tudomnyos eredmnyek tkrben






10:30 - 10:40 Kvsznet






10:40 - 11:40 Tjkoztat
a Nemzeti Tehetsg Programrl az EMMI s a MATEHETSZ rszvtelvel





Vezettantk s -tanrok



VIII. orszgos mdszertani konferencija









12:00 - 13:00 Ebd a szllodban





Helyszn: Novotel Szeged



6721 Szeged, Maros u. 1.



Tel.: 62562 200






A
konferencia megnyitsa
igazgatk, vezettantk, -tanrok



13:30 - 14:45



Helyszn: SZTE Rektori Hivatal (Szeged,
Dugonics tr 13.)






13:30 - 13:40 Msoros ksznt



13:40 - 13:50 Megnyit: Bcsi Jnos elnk



Gyakorliskolk
Iskolaszvetsge






13:50 - 14:30 Plenris elads



Prof. Dr. Szab Gbor rektor



Szegedi
Tudomnyegyetem



Kihvsok a trsadalomban,
innovatv vlaszok az iskolkban






15:00 - 17:00 Szekcilsek





Helyszn: SZTE
Juhsz Gyula Gyakorl ltalnos s Alapfok Mvszeti Iskolja, Napkzi
Otthonos vodja (Szeged, Boldogasszony sgt. 8.)








17:00 - 19:00 Alternatv programok






1. Laborbemutat



helyszn:
SZTE Sgvri Endre Gyakorl Gimnzium



(Szeged,
Szenthromsg utca 2.)



tvonal: Az SZTE Sgvri Endre Gyakorl ltalnos Iskoln
t a Sgvri Gimnziumba






2. Orgonabemutat



helyszn: szegedi j zsinagga



(6722 Szeged, Jsika utca 10.)






3. Knyvtrltogats
- a Szegedi Tudomnyegyetem Klebelsberg Kuno Knyvtra meglepets programmal



helyszn: Szegedi Tudomnyegyetem Klebelsberg Kuno
Knyvtra



(Szeged, Ady tr 10.)






4. Vrosnzs
kisvonattal







20:00-
llfogads



Helyszn: Novotel Szeged



6721 Szeged, Maros u. 1.









Oktber 5.
szombat





8:00 - 8:30 Reggeli a szllodban






9:00 - 12:00 Szekcilsek






Helyszn: SZTE
Juhsz Gyula Gyakorl ltalnos s Alapfok Mvszeti Iskolja, Napkzi
Otthonos vodja (Szeged, Boldogasszony sgt. 8.)






12:00 - 12:45 Ebd



Helyszn: SZTE
Juhsz Gyula Gyakorl ltalnos s Alapfok Mvszeti Iskolja, Napkzi
Otthonos vodja (Szeged, Boldogasszony sgt. 8.)






13:00-13:30 Zr plenris ls



Helyszn: Szegedi
Tudomnyegyetem Juhsz Gyula Pedagguskpz Kar Dszterem
(Szeged, Boldogasszony sgt. 6.)








 



Hasznos tudnivalk



 





Hostessek





A konferencia minden helysznn szervez kollgk segtenek
a rendezvny sikeres lebonyoltsban. Brmilyen problmval forduljanak
hozzjuk.











Kitzk





A konferencia rsztvevi kitzt kapnak. Krjk, hogy
kitzjt a konferencia egsz ideje alatt viselje. Ez jogostja a programokon
val rszvtelre.




















Szekcibeoszts







Oktber
4. pntek





Helyszn: SZTE
Juhsz Gyula Gyakorl ltalnos s Alapfok Mvszeti Iskolja, Napkzi
Otthonos vodja (Szeged, Boldogasszony sgt. 8.)









1.
Magyar nyelv s
irodalom



Szekcivezet: Bnfi
Rita



Helye: 3342-es terem
I. emelet (magyar 1.
terem)



Hziasszony: Murtin Szl Edit



Technikai segt: Bubla
Bence




















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Lvai
Attila



Harry Potter



2.



15:20
-15:40



Fehr
Sarolta



Mindentt
j, de legjobb otthon!



3.



15:40
-16:00



Keisz
goston



A
magyarrettsgi elviselhetetlen knnysge



4.



16:00
-16:20



Kukk
Ibolya



Ktelez
irodalom a XXI. szzadban



5.



16:20
-16:40



Zsigrin Sejtes Gyrgyi



A
szvegrts, szvegalkots tantsnak egy konceptulis lehetsge a plusz 10
%-ban






16:40
-17:00



Vita








2.
Idegen nyelvek



Szekcivezet: Srvri
Tnde



Helye: 3241-es terem
magas fldszint (nagy nmetterem)



Hziasszony: Beljszki
Nevenka



Technikai segt:
Annusn Nagy Rzsa














































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Farkas
Jnosn



Nyelvtanuls
s nyelvtanuls



2.



15:20
-15:40



Kis
Klra



Sznjtszs
idegen nyelven; nmet nyelvtants 6 ves kortl



3.



15:40
-16:00



Kovcsn
Jendrek Anik - Ordasin Kirly Csilla



Angolosok
reformtus szvvel



4.



16:00
-16:20



Kozsahubn Tth Ildik
- Varga gnes



Versenyezznk mskpp!






16:20
-16:40



Vita




























3.
Matematika



Szekcivezet: Csigr Ildik



Helye: 3430-as terem
II. emelet (Szenes Adolf Terem)



Hziasszony: Kiss
Ilona



Technikai segt: Sos
Edit














































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Szarvas
Mrta



Matematikai
tehetsggondozs



2.



15:20
-15:40



Gara
Szabolcs



Vletlenek
nincsenek



3.



15:40
-16:00



Gncfalvin
Cseh va



Tehetsggondozs
az als tagozatos matematika tantsban



4.



16:00
-16:20



Csigr
Ildik



Egy
feladat tbb megoldssal






16:20
-16:40



Vita






4.
Ember s trsadalom



Szekcivezet:
Dr. Farkas
Zoltn



Helye:
3411-es terem II. emelet (Csillik Lszl Terem)



Hziasszony:
Kovcs Sndorn



Technikai
segt: Konfr Lszl




















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Dornn
Balogh Szilvia



„Engedjtek
a gyerekeket hozzm jnni..."



2.



15:20
-15:40



Priskinn
Rizner Erika



Kreatv
trtnelem



3.



15:40
-16:00



Szalay
Mria



zen
a mlt



4.



16:00
-16:20



Fbin Lszl



A
mozgkpkultra s mdiaismeret oktatsnak tapasztalatai a kzpiskols
dikok mdiabefogadsi szoksainak ismeretben



5.



16:20
-16:40



Dr.
Farkas Zoltn



„...homokra s srra plt bszke s pomps palota"






16:40
-17:00



Vita






5.
Ember s termszet



Szekcivezet:
Horvthn Fazekas Erika



Helye: 3427-es terem
II. emelet (Bor Pl
Terem)



Hziasszony: Farkas
Zsuzsanna



Technikai segt:
Alexa Szabolcs








































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Dek-Kninger
Henrietta



Aktv, interaktv
s reflexv tanulsi technikk a krnyezetismeret tanulsban



2.



15:20
-15:40



Bod
Jnosn



Felfedezk



3.



15:40
-16:00



Horvthn
Fazekas Erika - Lakatos Ferenc



Hogyan
befolysolja a vz sebessge a karrierptst?






16:00
-16:20



Vita












6.
Fldnk s krnyezetnk



Szekcivezet: Kaszt
Erika



Helye: 3424-es terem
II. emelet
(fldrajzterem)



Hziasszony: Zalai
Edina



Technikai segt: Sipos
Gza




















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Erddin
Sndor Katalin



Krnyezetvdelem,
krnyezettudatossg



2.



15:20
-15:40



Katonn Nemes Gyngyi



Stlunk,
stlunk...



3.



15:40
-16:00



Sndor
Jzsef



Termszettudomnyos
oktats hlzata egyttmkdsben



4.



16:00
-16:20



Sndorn Halsz Erzsbet



Tapasztalson
alapul megjult termszetismeret- s fldrajzoktats



5.



16:20
-16:40



Juhsz M. Tnde



Amirl
a vizek meslnek...






16:20
-16:40



Vita






7.
Mvszetek



Szekcivezet:
Jancskn Majzik Andrea



Helye: 3408-as terem
II. emelet (rajz 3.
terem)



Hziasszony: Pataj
Klra



Technikai segt: Beke
Ferenc














































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Beln
Szekeres va - Rcz Klra



Kezeink
munki



2.



15:20
-15:40



Betlehem
Mrta



Csak
tiszta forrsbl?



3.



15:40
-16:00



Dr.
Mtys Ferencn Hrk Mria



Parafrzis
a festszetben



4.



16:00
-16:20



Liskn
Svecz Andrea



„Benned
a Cl s nlad a Kulcs" - kompetenciaalap szmonkrs az nek-zene rkon






16:20
-16:40



Vita






8.
Knyvtr, informatika



Szekcivezet: Cs.
Bogy Katalin



Helye: 3314-es terem I. emelet (informatikaterem)



Hziasszony: Chabrecsek
Terzia



Technikai segt: Papn
Szab Mria




















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Bajin
Takcs Margit



Zrra



2.



15:20
-15:40



Bondor Mnika -
Vrbovszki-Hegeds Nikolett



A
SmartClassroom tantermi programcsomag lehetsgei egy 1. osztlyos
szvegfeldolgoz rn



3.



15:40
-16:00



Salnki
Ferenc



Hazaszeretetre
nevels az informatikarn



4.



16:00
-16:20



Dr.
Tthn Nagyistk Katalin



A
knyvtrpedaggia vlaszai



5.



16:20
-16:40



Cs.
Bogy Katalin



A
gyakorliskolai knyvtrak knyvtrpedaggiai lehetsgei






16:40
-17:00



Vita
















9.
Pedaggia



Szekcivezet: Csigr Istvn



Helye: 3317-es terem
I. emelet (4.b terme)



Hziasszony: Tke
Anita



Technikai segt: Simon
Mihly




















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00
-15:20



Bcsi
Jnos



Mikrotantsok
forgsznpad rendszer csoportmunkban



2.



15:20
-15:40



Bartha
Jnosn



zen
a mlt



3.



15:40
-16:00



Galgczin
Paszternk Erika



Egynre szabottan, inkluzvan





4.



16:00
-16:20



Dr. Mogyorsin Herczeg
va



Fejleszt
rtkels a mentorlsban



5.



16:20
-16:40



Csigr
Istvn



rm,
szorongs, bosszsg






16:40
-17:00



Vita








10.
Testnevels, sport,
napkzi



Szekcivezet: dr.
Csszrn Jo Gyngyi



Helye: 3437-es terem
II. emelet (matematika 3. terem)



Hziasszony: Kaszab
Zsuzsa



Technikai segt: Varga
kos











































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



15:00-15:20



rva
Mnika



Jtk
vagy tanuls?



2.



15:20-15:40



Klencsr
Dezs



Egyenesek
s grbk. A folyos j rtelmezse



3.



15:40-16:00



Dr.
Csszrn Jo Gyngyi



Rg elfeledett
jtkaink a testnevelsrn








16:00-16:20



Vita








































Oktber
5. szombat





Helyszn: SZTE
Juhsz Gyula Gyakorl ltalnos s Alapfok Mvszeti Iskolja, Napkzi
Otthonos vodja (Szeged, Boldogasszony sgt. 8.)





1.
Magyar nyelv s
irodalom



Szekcivezet: Bnfi
Rita



Helye: 3342-es terem
I. emelet (magyar 1.
terem)



Hziasszony: Murtin Szl Edit



Technikai segt: Bubla
Bence






















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Sipos
Zsoltn



A
fhs Te vagy!



2.



9:20 - 9:40



Szcsin
Szsz Enik



A
ngy vndor krbe-krbe jr...



3.



10:00
-10:20



Pln
Szili Henrietta



Kooperatv
tanulsi technikk a szfajok vilgban



4.



10:20
-10:40



Csorbn
Major Enik



Ktelez?
Ktelez! - msknt



5.



11:00
-11:20



Dr.
Forgcs Tams



Szlssztr
okostelefonon?






11:20
-11:40



Vita












2.
A) Idegen nyelvek



Szekcivezet: Srvri
Tnde



Helye: 3241-es terem
magas fldszint (nagy nmetterem)



Hziasszony: Beljszki
Nevenka



Technikai segt:
Annusn Nagy Rzsa

















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Lrinczi
Adrien - Sulyok Andrea



A
kutya klns esete az jszakban



2.



9:20 - 9:40



Nagyn
Muss Judit



Idegennyelv-oktats
egy nyelvi verseny tkrben



3.



10:00
-10:20



Fekete
Zsfia - Rzsn Katzirz Petra



Spanyol...
tbb mint nyelv



4.



10:20
-10:40



Srvri
Tnde



A
CLIL-mdszer alkalmazsi lehetsgei a kisiskolskori nmet mint
idegennyelv-tantsban






11:00
-11:20



Vita


































2.
B) Idegen nyelvek



Szekcivezet: Gyuris
Edit



Helye: 3232-es terem
magas fldszint (angol 1. terem)



Hziasszony: Hger
Anita



Technikai segt: Sos
Edit














































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Szcsn
Htter Eszter



Hatkony
tanulsszervezs az idegen nyelvi rn



2.



9:20 - 9:40



Tarnai
Gbor



Popkultra
az idegen nyelv elsajttsban



3.



10:00
-10:20



Zentai
Tnde



Idegen
nyelven a sznpadon



4.



10:20
-10:40



Susnn
Zsikai Ildik



Mr
tudok angolul






10:40
-11:00



Vita










4. Ember s trsadalom



Szekcivezet:
Farkas Judit



Helye:
3411-es terem II. emelet (Csillik Lszl Terem)



Hziasszony:
Kovcs Sndorn



Technikai
segt: Konfr Lszl




















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Magasi
Andrs



Hiszem,
ha ltom!



2.



9:20 - 9:40



Lakatos
Marianna



A
hit s a mai gyermek



3.



9:40-10:00



Mszros
Tibor



Film
s trtnelem



4.



10:00-10:20



Dr.
Franczin Kell Marianna - Szcs Mtysn



„Humn"
erdei iskola



5.



10:20
-10:40



Farkas
Judit



Gzsba
ktve?






10:40
-11:00



Vita










5.
Ember s termszet



Szekcivezet:
Horvthn Fazekas Erika



Helye: 3427-es terem
II. emelet ( Bor Pl
Terem)



Hziasszony: Farkas
Zsuzsanna



Technikai segt:
Alexa Szabolcs



















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Btori
Gabriella



Ismeret
a termszettl - a megismert termszet



2.



9:20 - 9:40



Mrfldin
Bres Zsuzsanna



Tapasztalson
alapul, megjult fizikaoktats



3.



10:00
-10:20



Sarka
Lajos



A
kmiatants vlaszai a trsadalmi kihvsokra



4.



10:20
-10:40



Gulys
Csabn



Aranyos
Tehetsgek Termszettudomnyi Mhelye






10:40
-11:00



Vita






11:00
-11:20



Dr. Schirm Anita: Az
rstudk felelssge - a sikeres tanulmnyrs nhny trkkje




 






7.
Mvszetek



Szekcivezet:
Jancskn Majzik Andrea



Helye: 3408-as terem
II. emelet (rajz 3.
terem)



Hziasszony: Pataj
Klra



Technikai segt: Beke
Ferenc














































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Molnr
Csilla



Sznhzi
nevelsi tevkenysg az iskolban



2.



9:20 - 9:40



Oszoli
Dnesn



Hogyan
nyaralt Hry Jnos a Balatonnl?



3.



9:40 -10:00



Szilaski
Mria



Kihvsok
a trsadalomban, vlaszok az iskolkban



4.



10:00
-10:20



Jancskn
Majzik Andrea



Holokauszt
gyermekszemmel








10:20
-10:40



Vita






8.
Knyvtr, informatika



Szekcivezet: Rozgonyi-Borus Ferenc



Helye: 3314-es terem I. emelet (informatikaterem)



Hziasszony: Chabrecsek
Terzia



Technikai segt: Cs. Bogy Katalin














































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Endrdin
Mrkus Erika



Vd-hl



2.



9:20 - 9:40



Lakosn
Makr Erika



Az
leted tbb, mint egy jtk



3.



10:00
-10:20



Bnfi Rita - Lovai
Rbert



Interaktv
tananyag ksztse, hasznlata tanuli laptopok alkalmazsval



4.



10:20
-10:40



Pap
Zoltn



Algoritmikus
gondolkods kialaktsa „titokban", jtkosan






10:40
-11:00



Vita










9.
A) Pedaggia



Szekcivezet: Bcsi
Jnos



Helye: 3317-es
terem I. emelet (4.b terme)



Hziasszony: Tke
Anita



Technikai segt: Simon
Mihly



















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00- 9:20



Vgsin
Vajda Rzsa



„Hvogat
az Eszterhzy!"



2.



9:20- 9:40



Zalai
Edina - Kaszt Erika



„llati
j nap"



3.



10:00-10:20



Pelbrt
Zoltnn



Tehetsggondozs
az Eszterhzy Gyakorlban



4.



10:20-10:40



Dr.
Sebestynn Toth Krisztina



Eurpa
a Dekban



5.



11:00-11:20



Vezr
Andrs



Babits
5 x


-
osztlyneklsi verseny felprgetve






11:20-11:40



Vita
















9.
B) Pedaggia



Szekcivezet: rvain
Libor Ildik



Helye: 3430-as terem
II. emelet (Szenes Adolf Terem)



Hziasszony: Kiss
Ilona



Technikai segt: Sos
Edit



















































Idpont



Nv



Az
elads cme



1.



9:00 - 9:20



Hevrn
Kany Andrea



A
pedaggusok „j" szerepe - lehetsgek az oktat-nevel munka
korszerstshez



2.



9:20 - 9:40



Hubai
Katalin



Egy
amerikai tanv tapasztalatai


(Egy Fulbright tanrcsere trtnete)



3.



10:00
-10:20



Jenein
Novk Erzsbet



Az
alulteljest tehetsgesek



4.



10:20
-10:40



Lgrdin
Khzi Tmea



A
gyakorlati kpzs s a gyakorliskolk szerepe



5.



11:00
-11:20



Nyir
Gizella



Nemzetisgi
meseht helyett






11:20
-11:40



Vita







Esemnynaptr