Nyári tábor 2011 Nyíregyháza

Kedves Kollégák!

Örömmel vettük jelentkezéseteket a Gyakorlóiskolák Kavalkádjára.

Ajánlom figyelmetekbe a gyik.nyf.hu honlapot.

Kérdésekkel hozzám fordulhattok. Szívesen segítek,ha tudok.

Szeretettel várunk Benneteket!

Üdvözlettel:   Jenei Andrea  -  Eötvös Gyak.

e-mail: Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges
A programtervezet a folytatásban olvasható.



 

Gyakorló Iskolák Szövetségének táboroztatása 2011. szeptember 5 - 9.

Programtervezet és előzetes feladatok


2011. 09. 05. hétfő

Alsó tagozat:

Felső tagozat:

Középiskola:

10:00 - 14:00

Vendégek fogadása, elszállásolása (Főiskola kollégiuma)

15:00 - 17:00

Megnyitó (Főiskola, Bessenyei terem):

  • Köszöntő (Dr. Komáromi István, Andó Károly)
  • Az Apáczai és az Eötvös iskola diákjainak kulturális műsora
  • „Gyökerek és szárnyak" a gyakorló iskolákban - a résztvevő iskolák bemutatkozása, szalagok felkötése a „vándorbotra"
  • Technikai információk (Altáborok, vezetők, kapcsolattartók bemutatása, programismertetés röviden)

17:00

Vacsora (Apáczai és Eötvös ebédlője)

18:00 - 21:00

Ismerkedési est

(Apáczai ebédlője)

  • Az iskolák bemutatkozó műsora (Tánc produkció 3 percben)
  • Táncház, tánctanulás

Ismerkedési est

(Eötvös aula)

  • Az iskolák bemutatkozó műsora (Power Point 3 percben)

Ismerkedési est

(Eötvös kis tornaterem)

  • Az iskolák bemutatkozó műsora (kisfilm 3 percben
  • Csapatépítő játékok

  • Karaokee (Eötvös aula)

22:00

Villanyoltás


2011. 09. 06. kedd

Alsó tagozat:

Felső tagozat:

Középiskola:

7:00 - 9:00

Ébresztő, reggeli (Apáczai és Eötvös ebédlője)

9:00 - 12:00

Képzőművészeti műhelyek az Eötvösben

Alagsori termekben forgószínpad szerűen, 3*1 óra

  • Gyékény, szalma, csuhé feldolgozása (10 fő)
  • Körmönfonás, körmöcske (10 fő)
  • Karkötő készítés (10 fő)

Képzőművészeti műhelyek az Apáczaiban:

Ebédlőben, drámateremben forgószínpad szerűen, 3*1 óra

  • Batikolás - táska és kendő (10 fő)
  • Agyagozás (10 fő)
  • Gyöngyfűzés (10 fő)

Séta a Sóstói erdőben

Skanzen

  • A kiállítás megtekintése tárlatvezetéssel
  • Rendhagyó óra a „falusi iskolában"

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

Sportprogram

(Főiskola uszodája, sportpályája)

  • Az uszodában játékos váltóverseny
  • A sportpályán lányoknak streetball, fiúknak foci

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

12:30 - 13:30

Ebéd (Apáczai és Eötvös ebédlője)

14:00 - 17:00

Skanzen

  • Rongybaba és mézeskalács készítés.
  • Népi játékok.

Utazás autóbusszal.

 Képzőművészeti műhelyek az Eötvösben

 (Eötvös alagsori termekben forgószínpad szerűen 4*45 perc)

  • Optikai játékok készítése (25 fő)
  • Batikolás (25 fő)
  • Gyöngyfűzés (25 fő)
  • Origami (25 fő)

Képzőművészeti-, színházi-, tánc-, és médiaműhelyek az Apáczaiban

(A kijelölt termekben forgószínpad szerűen 4*45 perc)

  • Grafika (25 fő)

(Földszinti rajzterem)

  • Drámajátékok (25 fő)

(Apáczai drámaterem)

  • „Játszunk színházat." (25 fő)
  • Táncház (25 fő)

(Ebédlő)

  • Média (25 fő)

(2. emeleti számítástechnika terem)

DÖK felkészítő, Work shop (Eötvös aula)

  • Nyíregyháza diákéletének bemutatása (Lekli Dóra diákpolgármester)
  • Beszámoló az Országos Diákparlamentről (Tolnai Fanni, küldött)
  • SZSZBGYIÖK, KÖZ-PONT Egyesület, Mustárház bemutatkozása
  • A vendég iskolák DÖK vezetőinek beszámolója
  • Ötletbörze

17:00

Vacsora (Apáczai és Eötvös ebédlője)

18:00 - 21:00

Filmvetítés

(Apáczai ebédlője)


Koncert

(Eötvös aula)

Az Eötvös és a vendég gimnáziumok rock zenekarainak koncertje.

22:00

Villanyoltás


2011. 09. 07. szerda

Alsó tagozat:

Felső tagozat:

Középiskola:

7:00 - 9:00

Ébresztő, reggeli (Apáczai és Eötvös ebédlője)

9:00 - 12:00

Bemutatók

(Forgószínpad szerűen 3*1 óra időtartamban)

  • Rendőrségi bemutató (Apáczai Gyak. udvara)
  • Tűzoltósági bemutató (Tűzoltóság telephelye)
  • Hulladékgazdálkodási Társ. bemutatója (Apáczai udvara)

Sport program

  • Sor- és váltóverseny (Főiskola sportpályáján)
  • Lányoknak streetball, fiúknak foci (Eötvös/Apáczai udvara, tornaterme)

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

Városismereti akadályverseny

  • A rajtnál kapott feladatok alapján Nyíregyháza felfedezés (Diákcsoportoknak)
  • Előzetes feladat: menetlevél készítése.


12:30 - 13:30

Ebéd

14:00 - 17:00

Látogatás az Állatparkban


Utazás autóbusszal.


A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

Látogatás az Állatparkban

(Levezető: Sneiderné Müller Mónika - Eötvös, Csiga Valéria  - Apáczai)

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.


Vetélkedő (Eötvös aula)

Ügyességi és műveltségi feladatok játékos formában

(Eötvös aula)



17:00

Vacsora (Apáczai és Eötvös ebédlője)

18:00 - 21:00

Ki - mit - tud? (Apáczai ebédlője)

Tehetségkutató a táborlakók körében ének, hangszeres zene, tánc, vers- és prózamondás ill. egyéb kategóriában


Ki - mit - tud? (Eötvös aula)

Tehetségkutató a táborlakók körében ének, hangszeres zene, tánc, vers- és prózamondás ill. egyéb kategóriában


22:00

Villanyoltás

2011. 09. 08. csütörtök

Alsó tagozat:

Felső tagozat:

Középiskola:

7:00 - 9:00

Ébresztő, reggeli (Apáczai és Eötvös ebédlője)

9:00 - 12:00

Sport program

  • Sor - és váltóverseny (Főiskola sportpályáján) 1 óra időtartamban
  • Gyalogtúra a Sóstói erdőben, játékok az erdei tornapályán 2 óra időtartamban

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

Városismereti akadályverseny

  • A rajtnál kapott feladatok alapján Nyíregyháza felfedezése (kísérő tanárral)
  • Előzetes feladat: menetlevél készítése.

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

Séta a Sóstói erdőben

Skanzen

  • A kiállítás megtekintése tárlatvezetéssel
  • Tesztfeladatok megoldása a látottak alapján.

A program lebonyolításában számítunk a Vendég pedagógusok segítségére is.

12:30 - 13:30

Ebéd (Apáczai és Eötvös ebédlője)

14:00 - 17:00

Színházi-, és táncműhelyek az Apáczaiban

(A kijelölt termekben forgószínpad szerűen 3*1 óra)

  • Németné Hegedűs Melinda (25 fő)

(Apáczai drámaterem)

  • Radványi Sarolta (25 fő)

(Ebédlő)

  • Rajna Beatrix (25 fő)

(Tornaterem)

Környezetvédelmi délután a Botanikus kertben

  • „Fenntartható fejlődés"- környezetvédelmi foglalkozás (Spákné Paráda Andrea - Eötvös)
  • Természetismereti akadályverseny a Botanikus kertben (Bot. kert pedagógusai)

Pályaválasztási tájékoztató (Eötvös aula)

  • Csizmadia Valéria, Képzési Igazgató, képzésszervezési osztályvezető (Nyíregyházi Főiskola) előadása a felvételi eljárás változásairól,az új pontszámításról
  • Kérdések megválaszolása

17:00

Vacsora (Apáczai és Eötvös ebédlője)

19:00 - 21:00

Búcsúest (Eötvös aula)

  • Altábori értékelések: Az altáborvezetők beszámolója a hét eseményeiről
  • Emléklapok átadása
  • Kulturális műsor: Az Everdance, Bartók Eszter, valamint a Nyíregyházi Főiskola színházi műhelyének előadása.

22:00

Villanyoltás


Idő:

2011. 09. 09. péntek

Alsó tagozat:

Felső tagozat:

Középiskola:

7:00 - 9:00

Ébresztő, reggeli (Apáczai és Eötvös ebédlője)

9:00 - 11:00

Táborzárás, csomagolás, a szállás átadása

11:00 - 14:00

Ebéd, hazautazás



Előzetes feladatok:

 

Megnyitó („Gyökerek és szárnyak" a gyakorló iskolákban):

  • Minden iskolának be kell mutatkozni 1-2 percben (pl. egy tanuló elmond egy néhány soros bemutatkozó szöveget)
  • Egy kiválasztott diák felköti a magukkal hozott szalagot egy „vándorbotra", amit erre az alkalomra faragtatunk (Szeretnénk, ha ez esetleg hagyománnyá válna, és a későbbi találkozók alkalmával is visszatérő momentum lehetne.)

Ismerkedési est:

  • Az alsó tagozatosok egy kb. 3 perces táncprodukcióval
  • A felső tagozatosok egy kb. 3 perces PowerPoint bemutatóval
  • A középiskolások egy kb. 3 perces kisfilmmel

készüljenek, mellyel bemutatkoznak a kortárs résztvevőknek.

Képzőművészeti műhelyek (batikolás):

  • Lehetőség van hozott anyag (pl. póló) batikolására.

Koncert

 

  • A résztvevő iskolákban működő rock zenekarokat kívánjuk bemutatni egy koncert keretein belül. Kérjük legkésőbb júl. 1-jéig jelezzék részvételi szándékukat, ill. a kapcsolattartó személy(ek) elérhetőségét.

Sportvetélkedők:

  • Mindenki hozzon magával megfelelő felszerelést (úszáshoz és egyéb sportokhoz)

Ki - mit - tud?

  • Akinek kedve van hozzá, készüljön a tehetségkutatóra a fent említett kategóriákban. A szükséges felszerelést (pl. zenei alapot CD formátumban) minden versenyző hozza magával.

Városismereti akadályverseny

 

  • Előzetes feladat a felső tagozatosoknak és a gimnazistáknak egy menetlevél készítése. Ehhez kérünk minden iskolát előzetesen válasszanak maguknak csapatnevet, írjanak „csatakiáltást". Készítsenek 10 állomásra menetlevelet! A menetlevélen szerepeljen a csapatnév, a csatakiáltás" is! (Tetszés szerinti méretben, technikával készíthető.)

DÖK felkészítő, Work shop:

 

  • A középiskolások számára szervezett programon szívesen vennénk, ha a vendég iskolák Diákönkormányzatának képviselői elmondanák, hogy náluk miként működik a DÖK, a diákdemokrácia, milyen programokat szerveznek, hogyan valósítják meg azokat stb.
  • Az ötletbörzén tanulhatunk egymástól, jó ötleteket szerezhetünk.

Eseménynaptár