Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola

Iskolánk nyolc évfolyamos egyházi fenntartású oktatási intézmény. Nevelő-oktató munkájának célja a korszerű ismeretek nyújtása és a református szellemiségű nevelés által a tanulók művelt, jellemes emberekké formálása.

Iskolánk kiemelt feladatnak tartja a református szellemiségnek megfelelő nevelést, szeretetteljes légkör megteremtését az iskola falain belül. Az intézmény működését meghatározza a Debreceni Református Hittudományi Egyetem tanító szakos hallgatóinak gyakorlati képzése. A végzős növendékek háromnegyed része gimnáziumban, egynegyed része szakközépiskolában folytatja tanulmányait.
kolcsey_ferenc_gyakorlo_iskola.jpg

Cím: 4026 Debrecen, Hunyadi u. 17.
Igazgató: Ember Sándor
Tel.: 52/614-568