Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyakorló Ált. Isk. és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

Az Apáczai Gyakorlóiskolában a nyíregyházi közoktatás, a tanító- és tanárképzés szolgálatában eltöltött évtizedek nevelési irányzatai, a pedagógusok, a szülők, a gyermekek és a Nyíregyházi Főiskola törekvései kialakítottak egy úgynevezett gyakorlóiskolai szellemiséget.

Az iskolánk célja, hogy boldog gyermekekkel találkozzunk nap mint nap, emlékezetünkbe idézve Kodály gondolatait: "Csak boldog gyermekből lehet boldog felnőtt, s csak ezekből lehet boldog ország."
Feladatunk kiinduló alapja a gyermeki személyiség fejlesztése a pedagógia és társtudományai által feltárt módon, hangsúlyozva a kötelességek és a jogok egyensúlyának, valamint az egyén és a közösség egymásra utaltságának fontosságát.
nyiregyhazi gimnazium.jpg

Cím: 4400 Nyíregyháza, Erdő sor 7.
Igazgató: Andó Károly
Tel.:42/599-413
Fax.: 06-42 / 500-787

Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskolája és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény honlapja